Haber

Trendyolgo İşçileri Maslak’ta Eylemde: “Direnerek Kazanacağız. Sefalet zamsını reddediyoruz”

TrendyolGo’da kurye olarak çalışan işçiler; bugün Ankara, İstanbul ve İzmir’de çalışma ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi talebiyle harekete geçti. Trendyol İşçi Komitesi taleplerini “Sefalet zammını reddediyoruz. Paket başına ücretlere zam yapın. Ateşli saatler çalışma zorunluluğuna hayır. Mola hakkı. Akaryakıt giderleri karşılansın” şeklinde sıraladı.

Umut-Sen’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Haklarımızı almak için plazalarınızın önüne geldik, yoksa yakacağız! TrendyolGo çalışanları, Maslak’taki Trendyol Genel Müdürlüğü önünde artan sefalet ve sömürüye karşı hep direniyor. Direnerek kazanacağız!” söylendi.

Trendyol İşçi Komitesi ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Direnerek kazanacağız! Taleplerimiz; Sefalet artışını reddediyoruz! Paket başına fiyatlar artırılsın! alevli saatler! Mola hakkı! Akaryakıt masrafı karşılansın” dedi.

“EVİME 30 PAKETLE DÖNDÜĞÜMDE CEBİMDE EN AZ 1300 TL OLSUN İSTİYORUM”

Trendyol İşçi Komitesi’nin paylaştığı videoda, bir işçinin yaptığı açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Arkadaşlar hepimizin ortak bir amacı var. Kurallar birleşsin istiyoruz, nezih insani ilkelerle çalışarak cebimize para girsin istiyoruz. İlk gün hiçbirimiz örgütlenmeden buraya geldik, nasıl geldik? Şimdi üzüldük, bize hep her şeyin daha güzel olacağını söylüyorlardı ve aslında hiçbir şey yapmıyorlardı. Dün ne yaptık zam açıklandı ta Maslak’a kadar birbirimize örgütlenmeden geldik ne oldu. sıradaki.Artık bir değişiklik yapabileceğimize inandığımız için sayımız arttı.Neden hemen kalkıp konuşmadık?Çünkü dün acilen ne istediğimizi ortaya koymaya çalıştık,25-26 element çıkardık.Sence sen öylesin. hiçbir şey yapmıyoruz ama dün bölge temsilcileriyle yazdığımız konuları tartıştık hangilerini sunabiliriz hangilerini sunamayız.Kolayca söyleyeyim buraya gelmemizin asıl sebebi paraydı. vermek istersen 10 saat dışarıda kalıyoruz Bana bir bonus istersen romda değil umut ver. Ancak 30 paketle evime döndüğümde cebimde en az 1300 TL olsun istiyorum.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

ipsala-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu