Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimler için 14 Mayıs tarihini belirledi

Partisinin TBMM Kümelenme Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim tarihine ilişkin net açıklamalarda bulundu. “2023, hem 20 yıllık tarihi eser ve hizmet politikamızın simgesi, hem de yeni vizyonumuz olan ‘Türk Yüzyılı’nın başlangıcıdır” diyen Erdoğan, “Yaklaşan seçimi önemli ve tarihi kılan da budur. . Hayatımızda hiçbir seçim kolay olmadı. Her seçime büyük bir mücadele, azim ve özenle hazırlandık ve girdik. Her seçimde sandıktan galip çıkmayı başardık” dedi.

“Ne yaparsan yap başaramayacaksın”

Adnan Menderes’in 14 Mayıs 1950’de kazandığı seçimlere atıfta bulunan Erdoğan, “Artık ‘Yeter, söz, karar, gelecek milletindir’ diyerek 2023’te milletimizin desteğini istiyoruz. Aynı gün, 73 yıl sonra, 6’lı bir masa olarak karşımıza çıkan bu darbecilere, beceriksiz heveslilere milletimiz ‘Yeter’ diyecektir. Milli iradenin en yüksek mercii olan Meclisimize meydan okuyorum; Ne yaparsan yap bir daha başarılı olamayacaksın” dedi.

2023 seçimlerine Türkiye Yüzyılı vizyonunu inşa etmenin heyecanıyla hazırlandıklarını kaydeden Erdoğan, “Geçmişte kendi krizlerinde boğulan bir Türkiye vardı. Türkiye bu kez güçlü hizmet ve altyapısı sayesinde küresel atılımları desteğe dönüştürebiliyor. Cari açığı kontrol altına alarak büyümesiyle bu gerçeği her konuda ispatlayan bir ülke haline geldi. Elbette düşüncelerimiz var. Bunların hiçbiri bizi orijinal atılımlarımızdan uzaklaştıramaz. En büyük sorunumuz enflasyondu ve düşüşte. Hızla düştüğünü göreceğiz. Önümüzdeki aylarda yüzde 40-30’lara düşecek. Enflasyona neden olan tuzakları bozduğumuz için oyunları boşa çıkardık” dedi.

haber-sinanpasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu