Haber

Rize’de Sağanak Yağış Sonucu Derelerin Rengi Değişti

RİZE’de sağanak yağış sonucu su seviyesi yükselen derelerde suyun rengi yeşilden kahverengiye döndü. Akarsuların riskli olduğu alanlara iş makineleri yerleştirilerek sel riskine karşı önlem alındı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ‘sarı kod? Doğu Karadeniz’in Rize ilçesinde gece saatlerinde gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunan sağanak, sabah saatlerinde etkisini artırdı. Şiddetli sağanak yağışın ardından Güneysu ilçesindeki Gürgen ve Kanboz derelerinde su seviyesi ve debisi yükseldi, suyun rengi yeşilden kahverengiye döndü. Şiddetli akan su, kırılan parçayı ve odun parçalarını dere boyunca sürükledi. Olası sel riskine karşı, riskli derelerin bulunduğu bölgelere alet ve iş makineleri sevk edilerek önlem alındı.

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI

Yağışların yarına kadar Artvin’in kuzey kesimleri ile Rize’nin yanında Trabzon’un doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgedeki valilikler tarafından yapılan uyarılarda; Kıyı kesimlerinde sel, sel, yıldırım, kuvvetli rüzgar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

marmaraereglisi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu