Haber

Son Dakika: Şırnak’ta mağarada mahsur kalan teröristlerle sıcak çatışma: 2 askerimiz şehit oldu

Şırnak Bestler Dereler bölgesinde dün başlatılan operasyon devam ediyor. Operasyon kapsamında bugün yapılan arazi aramasında mağarada mahsur kalan bir grup teröristle sıcak temas sağlandı.

2 Jandarma Personeli Şehit

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Çatışma sonucunda 2 terörist daha silahlarıyla etkisiz hale getirildi. Operasyonda toplam 3 terörist etkisiz hale getirildi. 2 jandarma personelimiz de etkisiz hale getirildi. Operasyonda şehit olan 1 güvenlik korucumuz ve 1 jandarma personelimiz ağır yaralanmıştır.Yaralı personelimize Allah’tan rahmet ve acil şifalar dileriz.Bölgede operasyonlar devam etmektedir.”

OPERASYONDA 3 TERÖRİST NİTELİZE EDİLMİŞTİR

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı ve Şırnak İl Jandarma Komutanlığı komuta ve idaresinde J-SİHA, Atak taarruz helikopterleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı merkezli, jandarma özel harekât (JÖH), jandarma komandoları ve güvenlik Bestler Dereler bölgesinde istihbarata dayalı noktasal operasyona korucular katıldı. Dün 1 teröristin silahıyla etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.

arguvanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu